Chcete mít vlastní doménu? Víme, jak na to!

Chcete mít vlastní doménu? Víme, jak na to! post thumbnail image

 Nejprve si ujasněme, co to vlastně doména je? Většina z nás toto slovo, už slyšela a má o něm pravděpodobně nějakou mlhavou představu spojenou se světem internetu. Tak tedy doména (doménové jméno) je, jinak řečeno název internetových stránek resp. je to jednoznačný název počítače či počítačové sítě, které jsou připojené k internetu.

doména

Doménové jméno je tvořeno více částmi, které jsou oddělené mezi sebou tečkou. Tyto části se nazývají řády a jsou seřazeny od té nejobecnějších (např. www) až po tu nejkonkrétnější, neboli doménu nejvyššího řádu. Tato část představuje kód národní domény. Pro ujasnění je to nám všem dobře známá koncovka .cz.

Whoisje název databáze, ve které najdete všechny důležité informace o všech registrovaných doménách i jejich provozovatelích. Pokud byste vážně přemýšleli o založení vlastní domény, tak právě v této databázi zjistíte, zda Vámi vybraný název je ještě volný a vy si ho můžete zaregistrovat.
Správcem české domény .cz je cz.nic. Na jejich webových stránkách najdete i podrobný postup, jak svou novou doménu registrovat.

prodloužení domény

My Vám nabízíme zjednodušenou verzi:
1.    Začnete tím, že v databázi Whois si ověříte, že Vámi zvolený název domény je volný.
 
2.    Poté si vyberete nějakého registrátora, který má přístup do registru a bude později Vaše doménové jméno spravovat. Informujte se předem, co který registrátor nabízí, ať si vyberete pro sebe nejvhodnější variantu.
 
 
3.    Dále budete muset zaregistrovat tzv. kontakt, jehož obsahem jsou informace o držiteli domény, případně dalších osobách, které budou mít právo doménu nějakým způsobem upravovat.
 
4.    Dalším krokem je registrace tzv. sady jmenných serverů, kde jsou uvedeny technické údaje o Vaší doméně.

com
 
 
5.    Registrace domény je závěrečným krokem. Ke zvolenému doménovému jménu přiřadíte osobu či osoby z předchozích kroků registrace. 

Podobné příspěvky