Betonové ploty Praha chrání před hlukem a prachem a poskytují soukromí

Betonové ploty Praha chrání před hlukem a prachem a poskytují soukromí post thumbnail image

Betonové ploty Praha https://www.montazmpc.cz/betonove-ploty-praha/ se staví v poslední době čím dál častěji a těmi hlavními důvody jsou zabezpečení a ochrana soukromí a snížení prašnosti a úrovně hluku. Ne každému z nás se poštěstí bydlet u lesa, na samotě či polosamotě, v blízkosti milých a přátelských lidí, jako tomu bylo ve filmu s Josefem Kemrem v hlavní roli. Obehnat parcelu vhodným oplocením má však i další výhody:

květiny na zdi

Proč zvolit betonový plot

Žádné natírání – oplocení kolem zahrady bylo v minulosti v mnoha případech důvodem k zlosti. Někteří pamětníci si možná ještě vybaví klasické drátěné pletivo, které bylo nutno pravidelně natírat, dokud se neobjevil vynález pletiva potaženého polyetylenovou vrstvou. Stejný problém nastává u výrobků ze dřeva a kovových sloupků a rámů, které smirkový papír a štětec vyžadují v pravidelných intervalech. Nic takového však neřešíte u betonových plotů, nepodléhají ani korozi, ani hnilobě, nájezdu škůdců či dřevokazných hub. Můžete jejich vzhled vylepšit popínavými rostlinami nebo jehličnany, ale samotná betonová plocha nevyžaduje žádnou údržbu.

Staví se rychle a snadno – betonové díly jsou demontovatelné, opírají se o nosné sloupky zapuštěné pod úroveň země, ale žádné další stavební práce nejsou zapotřebí. Nepoužívá se malta ani betonová směs, jde o samonosnou stavebnicovou konstrukci. Teoreticky byste výstavbu zvládli sami, ale doporučuje se odborná montáž z důvodu nutné přípravy podloží – sloupky musí být pevně usazené a je třeba stavbu důkladně vyměřit. Výhodou odborné montáže je i záruka na provedené práce.

kamenná zeď

Staví se na desítky let – jestliže se pro tuto variantu oplocení rozhodnete, vybírejte pečlivě především její vzhled, aby vám vyhovoval na dlouhou dobu. Jde o dlouhodobé řešení, jehož životnost se odhaduje na dobu cca 35 – 45 let. Bude to znít možná trochu nevhodně, ale stárnout budeme my, zatímco se vrásky a jiné projevy stárnutí na plotu takřka neprojeví.

Podobné příspěvky