Co všechno spadá pod bazénové příslušenství

Co všechno spadá pod bazénové příslušenství post thumbnail image

V zimním období blížících se vánoc a od ledna do března je příroda kolem nás v režimu spánku, a pokud ji v té době navštěvujeme, je to převážně kvůli lyžování, sáňkování, bruslení nebo kvůli kratším procházkám krajinou. Listnaté stromy již shodily své listy a my se zas těšíme, až zima pomine a až se na jaře opět zazelenají a začnou konečně stoupat teploty, abychom se také mohli ponořit pod vodní hladinu. Ať už si zvolíme jakýkoli terén pro koupání, je to vždy ohromný relax a můžeme si jej dopřát i na vlastní zahradě. Postačí k tomu docela malý průměr nádrže, nadzemní bazén nebo vířivka, kam si do jejich blízkosti odložíme občerstvení, opalovací lehátko nebo deku a nějaký tištěný titul pro zábavné čtení.

muž na hladině bazénku

Bazén na vlastní zahradě ovšem vyžaduje funkční příslušenství, alespoň to základní, s nímž docílíme požadované vlastnosti vody, aby koupání bylo nejen bezpečné, ale hlavně aby nás bavilo:

občerstvení u bazénku

Filtrace – bez té se neobejde žádná umělá nádrž, která nemá samočisticí schopnosti pomocí planktonu a vodních rostlin. Její součástí je čerpadlo a filtrační nádoba buď s papírovou kartuší nebo filtračním pískem či zeolitem.

Chemie – desinfekce vody ji zbavuje bakterií a dalších patogenních organismů. Může být chlorová nebo bezchlorová, např. na bázi aktivního kyslíku.

Bazénový vysavač – i přes důkladné filtrování se na dně usazují nečistoty a někdy je vysavač potřebný pro likvidaci řas.

Algicid a vločkovač – ty budou třeba pro odstranění řas a různých zákalů, vzniklé vločky se pak odsají vysavačem nebo se vypustí do kanalizace.

Schůdky – bez schůdků se vám do nadzemní nádrže špatně poleze, schůdky jsou významný bezpečnostní prvek.

Bazénová plachta – geotextilní fólii budete potřebovat na zabezpečení dna před jeho poškozením při pokládce nádrže na terén. Krycí hladinová fólie zas poslouží jako ochrana před spadem nečistot, sníží výpar vody a její rychlé ochlazování.

Další příslušenství – síťky, teleskopické nástavce, kartáče, houbičky, teploměry, plováky, hadice a další drobnosti bývají rovněž součástí bazénového příslušenství chlorito.cz.

Podobné příspěvky