Dvě ženy agenta 007

Další film o agentu Jejího Veličenstva bude prý uveden v listopadu 2019. Kdo bude příští Bond? A která kráska získá prestižní roli bondgirl?

Bondovy dívky mají často charakter obětí, které jsou agentem 007 zachráněny. Ať již stojí na straně „dobra“, či spolupracují s nepřáteli, mají milostný zájem o sympaťáka Jamese. Některé hrají ve filmu jednu z klíčových rolí, jiné se zde pouze „mihnou“. Bondova schopnost dotyčnou krasavici svést má vliv na výsledek celé jeho náročné mise.
podpatky a pouta

Známé světové herečky, které tuto postavu ztvárňovaly také díky ní dosáhly slávy, tisíce mužů o nich snily a tisíce žen by chtěly vypadat jako ony.

První bondgirl Ursula Andress pochází ze Švýcarska, tento rok jí bude již neuvěřitelných 82 let. Také díky roli Bondovy dívky byla sex-symbolem šedesátých let 20. století.

Byla bondgirl jednička – ve filmu Dr. No ztvárnila postavu lovkyně mušlí Honey Ryder. Film je prvním o agentu Jejího Veličenstva Jamesi Bondovi z roku 1962. Jde o adaptaci románu spisovatele Iana Fleminga. James Bond, kterého si zahrál charizmatický Sean Connery, je na stopě nebezpečného Dr. No, podezřelého z vraždy agenta britské tajné služby. Spolupracuje při tom s agentem ze CIA a pomáhá mu také výše zmíněná okouzlující lovkyně mušlí. Spolu s ní se dostává stále blíže tajemnému vědci, který má v plánu ovládnout svět. Nezapomenutelná je kultovní scéna, kde Honey vychází z vody na pláži v bikinách s nožem u pasu. Byla tak úspěšná, že ji tvůrci zopakovali ve filmu Dnes neumírejdgirl s Halle Berry. Ursula Andress hrála bondgirl také v jednom z neoficiálních filmů o agentu 007. Jedná se o film Casino Royle z roku 1967, kde ztvárnila postavu Vesper Lyndové.
agent a ženy

V době uvedení do kin byl agent 007 dost odvážnou postavou. Byl kritizován za sklony k násilí a za sexismus.

Mluvíme-li o ženách Jamese Bonda, nelze nezmínit jednu zcela vyjímečnou. Je jí Bondova spolupracovnice a spřízněná duše slečna Moneypenny – „M“. Tato dáma je Bondovi zcela oddána, má zvláštní dar porozumění jeho temné duši. Jejich vztah je ale velmi složitý. Ač je jejich konverzace nabita erotickými narážkami, nikdy se nestala daším Jamesovým „zářezem“. Slečna Moneypenny je důkazem, že i nenaplněná láska může být plná touhy a fantazie.

Podobné příspěvky