Jakou kuchyňskou linku vybrat

Jakou kuchyňskou linku vybrat post thumbnail image

Součástí každé kuchyně by měla být kuchyňská linka. Rozhodně pro každou ženu je důležitá. Při vhodnosti určité kuchyňské linky by se mělo přemýšlet už při stavbě domu. Není to zrovna malá investice, proto doporučuji pořádně si rozmyslet, jakou vlastně chcete.
kuchyňská linka tvaru I

Druhy kuchyňských linek

V současnosti nabízí trh širokou škálu typů kuchyňských linek. Máme tu linky tvaru do I, L, U, G nebo s ostrůvkem. Vždy záleží na velikosti místnosti. Pokud máte menší místnost, hodí se typově I nebo L. U větších místností si můžete dovolit i větší kuchyňskou linku, a to momentálně velmi oblíbenou kuchyňskou linku s ostrůvkem.
Kuchyňská linka by měla zapadat vzhledově do interiéru bytu. Pokud tedy máte po celém domě anglický styl, hodí se nejlépe linka v tomto stylu. Kuchyně by měla být ideálně ve světlých barvách. Více světlé barvy – více světla. Vhodná je kombinace i se dřevem a mramorem. Zabudované spotřebiče jsou dnes automaticky snad u každé kuchyně. A vylepšují komfort bydlení. Snižují množství zabraných prostorů i v menší kuchyni.

Rozčlenění v kuchyni

V každé kuchyni by měly být určité zóny, díky nímž se stává kuchyně dobře použitelnou. Jde o to, abyste měli prostor na zásoby (větší skříň pro mouku, cukr, sůl atd.), místo na ukládání potřeb pro vaření a stolování, mycí místo (a to i když vlastníte myčku), místo pro přípravu pokrmů a samozřejmě varnou část (varná deska, trouba…).
kuchyňská linka

Jaký povrch pro desku kuchyňské linky

Jako povrch si můžete vybrat:
–          Laminát
–          Akrylát
–          Dřevo
–          Nerez
–          Přírodní kamen
–          Umělý kamen
Laminátové desky patří mezi nejprodávanější desky pro kuchyňské linky. Údržba je velmi jednoduchá a rychlá. Bohužel na takové desce nesmíte řezat. Též nesmíte dávat horké hrnce z plotny na laminátovou desku. Akrylátové desky se též dobře udržují, ale opět platí zásada: nekrájet a nedávat na ni horký hrnec. Dřevěné desky jsou poměrně hodně oblíbené. Ale jejich cena je dost vysoká. U dřevěné desky je však nutné údržba, a to zejména u dřezu. Hrnce se na tuto desku dávat mohou. Nedoporučuje se přímé řezání na takové lince.

Podobné příspěvky