Ložnice jako oáza klidu

Ložnice jako oáza klidu post thumbnail image

Odpočinek je jedním z nejdůležitějších faktorů našich životů. Když svému tělu nedopřejme dostatek relaxace, nemůže pořádně fungovat. Proto je velmi podstatné soustředit se na každičký detail. Ať už mluvíme o matraci, roštech či osvětlení. Je také velmi důležité, kde je ložnice v bytě situovaná. Nejlepší možností je mít okna nasměrovaná do zahrady, a ne do ulice. Samozřejmě ne vždy je možnost výběru, a proto pak musíme klást důraz na ostatní prvky.
Zakomponujte do ložnice rostliny
Zajištěn by měl být také přísun čerstvého vzduchu pro kvalitnější spánek a zároveň tak předcházíme plísním nebo parazitům.
Světlo v ložnici by mělo být příjemné. Hlavním zdrojem mimo oken jsou samozřejmě stropní svítidla. Dále je třeba zajistit doplňková světla, která umístíme na noční stolky. Při nich si můžete číst a nebát se například poškození zraku.
Nejdůležitějším kusem nábytku je samozřejmě postel. Tu vybíráme nejen podle stylu ale zejména podle rozměrů. Ale ani rám není tak důležitý jako správná matrace. Na trhu existuje spousta variant, jak si vybrat, dokonce s možností matraci si vyzkoušet a popřípadě vyměnit za jinou.
Dále je třeba zajistit lůžkoviny, které musí být příjemné na dotek. Tady raději nešetřete. Ložní prádlo by mělo být bavlněné a dobře prodyšné, aby se zabránilo zvýšenému pocení. Pravidelně perte, předcházíte tím roztočům.
Pokud si chcete ložnici ozdobit a investovat do dekorací, volte předměty, které nebudou velkými chytači prachu. Ten pak vdechujete, a to právě nepřispívá ke kvalitnímu spánku.
Oblíbeným fenoménem je pořídit si do ložnice televizi. To je ovšem velmi špatný nápad. Nejen, že sledováním televize přicházíte o nejkvalitnější odpočinek a hůře usínáte, navíc rušíte veškerou atmosféru, kterou by ložnice měla mít. Proto se televizi vyhněte obloukem a raději investujte do pokojových rostlin, které čistí vzduch.
Čas strávený v posteli je vyhrazen k odpočinku
Také v posteli nejezte, postel je místo k odpočinku. Každé místo v bytě má svůj význam, a proto není nutné nastěhovat si do ložnice veškeré kuchyňské vybavení.
Uvidíte, že když těchto pár pravidel dodržíte, čas strávený v posteli si budete užívat daleko více a ráno budete odpočatí a připravení na další den.

Podobné příspěvky