Pěnová podložka na cvičení se dá využít i jinak

Pěnová podložka na cvičení se dá využít i jinak post thumbnail image


Pohodlí při cvičení – tím nejčastějším důvodem, proč se vlastně pěnové podložky na cvičení vyrábí, je pohodlí pro naše tělo v průběhu sportovních aktivit, které provádíme na jednom (statickém) místě. Zpravidla se jedná o techniky, kdy sedíme nebo ležíme na zemi, a podložka změkčuje prostor podlahové krytiny pro hýždě a stehna. Dobře se na ní cvičí i naboso ve stoje, měkký povrch a dobré tepelně izolační vlastnosti naše sportovní snažení výrazně zpříjemňují.

cvičení na podložce

Domácí práce – některé práce v domácnosti, jako jsou drobné opravy elektroinstalace, rozvodů vody a odpadu, které zvládáme svépomocí, obvykle vykonáváme vsedě, někdy dokonce vleže na zemi. Ať už máme na sobě montérky, nebo domácí oděv, nikdy neposkytují tolik pohodlí, jako měkká pěnová podložka. Je navíc lehká, snadno ji přemístíme a posuneme kamkoli, a při práci nijak nepřekáží.

žena cvičí na podložce

Dětské hraní – pro dětské hraní na zemi se prodávají speciální textilní nebo plastové skládací podložky, ty bývají většinou opatřeny potiskem a různými vzory, které však děti rozptylují, a ne vždy se nám také právě vzhledově zamlouvají. Vsaďte na docela obyčejnou cvičební podložku, ideální je, když je pouze jednobarevná. Veselé pastelové barvy se dětem líbí a motivují je k tvůrčí činnosti. Můžeme s nimi takto třeba skládat puzzle, nebo hrát „Člověče nezlob se“, či karetní hry.

Náhrada karimatek – cvičební podložka může zčásti nahradit i outdoorovou karimatku, počítejte však s tím, že by měla být umístěná pouze v interiéru stanu. Není totiž primárně určena jako speciální ochranná vrstva pro pokládání na zemský nerovný povrch s kameny, kořeny stromů apod. Zároveň má omezenou schopnost izolovat tělesné teplo, ovšem pro pobyty v přírodě v letních měsících s ní docela dobře vystačíme. Pokud však hodláte nocovat v horách kupříkladu na sněhu, musíte pořídit speciální karimatky hřejivé, pro tyto účely vyrobené.

Podobné příspěvky