Anexpc

 › Zdraví › Sůl do bazénů pro zajištění křišťálově čisté vody

Sůl do bazénů pro zajištění křišťálově čisté vody

3. 2. 2019     Comment Closed    

Když budete někomu, zejména ze starší generace, vyprávět, že jste nedávno zakoupili sůl do bazénů, pravděpodobně budou nabývat dojmu, že se chystáte vytvořit doma lázeň plnou koncentrovaného solného roztoku jako obdobu vody v oceánech.

lehátka

Sůl jako prostředek pro desinfekci vody

To by bylo pochopitelně možné, ovšem vzhledem k té skutečné koncentraci byste jí spotřebovali obrovské množství. Mořská sůl do bazénů se využívá v zahradních i vnitřních bazénech nebo vířivkách pro jiné účely. Je jedním ze způsobů desinfekce za působení chlóru. Je k tomu zapotřebí zařízení, kde probíhá za přispění stejnosměrného elektrického proudu elektrolytický rozklad soli na jednotlivé chemické prvky v podobě iontů. Na jedné elektrodě se uvolňuje chlór, na druhé sodík. Chlór se pak ve vodě slučuje za vzniku kyseliny chlorné (HClO) a ta je silným oxidačním činidlem likvidujícím bakterie a choroboplodné zárodky ve vodě.

K úpravě vody s přispěním mořské soli je třeba speciální zařízení

Zařízení pro elektrolytický rozklad se nazývá solinátor. Mořská sůl je dodávána na trh nejčastěji z Itálie, ze Španělska, z Portugalska, ale výjimečné nejsou ani dodávky z Austrálie. Dávkuje se zhruba v poměru 5 kg soli na 1 kubík vody a tato koncentrace je několikanásobně nižší, než v mořské vodě. Voda v oceánech má koncentraci přibližně 4 %, zatímco v bazénu takto docílíte hodnoty 0,4 %, v jednom kubíku byste museli tedy rozpustit půl metráku soli.

plavecký bazén

Šetrnější způsob, jak chlorovat vodu v bazénu

Tento způsob desinfekce patří do skupiny chlorové chemie, je však šetrnější k pokožce, protože jí nevysušuje, voda nepáchne chlórem a výhodou je i absence manipulace s chlorovými tabletami. Voda je mírně slaná a tím pádem vykazuje antiseptický účinek. Tato chlorová úprava vodní náplně v bazénech a vířivkách je vhodná i pro osoby citlivé na chlór v plaveckých bazénech včetně dětí.

Zdraví

 Previous Post

Zdravotní přínos trampolín s ochrannou sítí

― 20. 1. 2019

Next Post 

Vrozené vývojové vady

― 14. 3. 2019

Author: 

Related Articles

― 4. 4. 2021 | Comment Closed

Prospěšné cviky na pánevní dno

Cvičení je běžnou součástí našeho života. Každý pohyb, který denně uděláme, má příznivý vliv na naše zdraví a pomáhá nám

― 3. 4. 2021 | Comment Closed

Jak si vydělat nějakou to korunu, když vám ještě nebylo ani 15?

― 3. 4. 2021 | Comment Closed

INTERNETOVÉ NÁKUPY

― 3. 4. 2021 | Comment Closed

Chcete mít vlastní doménu? Víme, jak na to!

― 8. 3. 2021 | Comment Closed

Umění marketingu

― 16. 11. 2020 | Comment Closed

Pěnová podložka na cvičení se dá využít i jinak

― 8. 11. 2020 | Comment Closed

Proč je tak důležitá například u SEO cena či Facebook správa?

― 14. 9. 2020 | Comment Closed

Dovede se muž postarat o domácnost?
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím