Relaxace s lahvinkou

Relaxace s lahvinkou post thumbnail image

Každý to má nastaveno nějak jinak a jsou právě takoví, kteří si rádi sednou večer na verandě u srubu s lahví alkoholu. Mají pohodlné houpací křeslo, u něj láhev s tím, co jim chutná a poslouchají v dáli vytí vlků. K tomu pijí pravou americkou whisky.

Závidíte? Nemusíte, za chvíli vás přesvědčím, že to lze i u nás. Jen ta whisky nebude americká, ale naše, pravá česká z Třebíče.

Každý, kdo má takové posezení rád a chtěl by tu naši českou vyzkoušet tak klidně může. Jmenuje se Trebitsch whisky a na jejím vývoji se pracovalo hodně a hodně dlouho. Ono totiž nejde vyrobit něco podobného jen mávnutím kouzelného proutku. Jen vyřešit skladování je problém, se kterým se musí někdo umět poprat.

Sudy na whisky

Nekvalitní alkohol se totiž slije do pet lahví a nechá stát až půjde „na kšeft“. Ale whisky potřebuje zrát, a to jaksi v pet flaškách nejde. Jsou tedy vyrobeny speciální dřevěné sudy, ze kterých pak do nápoje samotného pronikne i trochu chuti toho dřeva, přesně tak, jak to má být.

V okolí Třebíče mají čistou pramenitou vodu, mají tam požadované rostliny a byliny a rovněž ony sudy. A mají recepturu. Tu samozřejmě nezná kde kdo, ale jen pár vyvolených. Ovšem přesný poměr jak čeho a kolik, to zná jen a jen muž v pozadí a výrobce.

Ostatně, nejsme detektivové abychom pátrali, jak se tohle pitíčko vyrábí, my budeme jen vysedávat a chutnat.

Sklenice whisky

Takže, správný název je TREBITSCH Czech Single Malt WhiskyⓇ. Ano i s tím kolečkem vzadu, protože to je ochranná známka, kterou jen tak někdo nedostane. Celou láhev si pak objednejte přes web, na který se dostanete kliknutím na výše uvedený modrý link. Ocitnete se tak na stránkách firmy Lihovárek a zde možno objednávat. Orientace na webu je snadná stejně jako celá objednávka, která probíhá jen v pár krocích. Není třeba se bát podvodu, web stejně jako firma je prověřen zákazníky, takže se žádný problém nevyskytne. Přeji dobré pochutnání na lahvince.

Podobné příspěvky