Ušetřete peníze na dovolenou – Jak na to, abyste to opravdu dokázali?

Ušetřete peníze na dovolenou – Jak na to, abyste to opravdu dokázali? post thumbnail image

K létu patří cestování a samozřejmě i pořádná dovolená. Letos se nám ale hodně prodraží každá taková cesta, jak si na dovolenou ušetřit peníze? 

Ušetřete peníze na dovolenou – Jak na to, abyste to opravdu dokázali? 

Doba dovolených je za dveřmi a většina lidí má léto spojené právě s cestami na sluníčkem a mořem. I když třeba letos nechcete vyrážet k moři a spokojíte se s krásnými místy u nás v České republice, už teď je jasné, že žádná dovolená letos nebude úplně levná. Je jedno kam, se vydáte, bude zapotřebí počítat s vyšší rozpočtem oproti loňské dovolené. Ovšem i tak si asi nikdo z nás nechce dovolenou odpustit, pro řadu lidí je to jediný možný způsob, jak si na chvíli odpočinout a nabrat sílu. Chcete ze svého již tak nabitého rozpočtu něco ušetřit, aby na dovolenou byly potřebné peníze? 

mušle z dovolené

Peníze stranou, na které nesáhnete 

Je vlastně jedno, na co zrovna šetříte, ale pokud prostě chcete ušetřit, musíte si peníze odkládat bokem. Pozor, ale na tyhle peníze pak nesmíte nikdy sáhnout, i kdybyste si stokrát slíbili, že to, co si vezmete, zase do týdne vrátíte zpět. Nikdy nevíte, co se stane za týden, a tak to pak může jít neustále dokola. Tím by se vám úspory na danou věc ztenčovaly a to logicky k ničemu nevede. Takže byste na dovolenou možná ani neodjeli. Můžete si založit účet s názvem dovolená, kam si peníze budete posílat nějakou delší dobu, doma si třeba můžete založit speciální obálku, kam peníze budete odkládat nebo si zkrátka pořiďte pokladničku. Je jedno, jakým způsobem, je jedno kam, zkrátka si ale musíte napevno stanovit částku, tu odkládejte každý měsíc a mějte peníze bokem. Ty budou sloužit výhradně na dovolenou, na nic jiného. 

užijte si dovolenou

Kde člověk ušetří, tam ušetří 

Myslíte si, že už prostě nemáte šanci něco ušetřit, protože každý měsíc jste se svým rozpočtem úplně na nule a jedete nadoraz? Ono se vždycky nějak dá ušetřit, často totiž kupujeme to, co nepotřebujeme, rádi si zajdeme na kávu do kavárny nebo do restaurace. Chcete na dovolenou? Kávu si uvařte doma, jídlo si také připravte doma a místo filmu v kině si něco zapněte doma a udělejte si popcorn v mikrovlnce. Zkrátka neutrácejte zbytečně, každou ušetřenou částku si opět dejte bokem. 

A pokud přeci jen není z čeho šetřit, najděte si přivýdělek. Třeba jen krátkodobou brigádu, kde si vyděláte právě jen na tu dovolenou. Možná, že si ji pak ještě více užijete. 

Podobné příspěvky