Výrobky na vši

Výrobky na vši post thumbnail image

Veš dětská v dospělosti měří zhruba 3 mm, má ploché tělo a malou hlavu. Jedná se o cizopasný druh, který žije ve vlasech a kde nám doslova pije krev.
 Jakmile se u vás doma objeví veš, onemocněli jste PEDIKULÓZOU. Nepřenáší sice žádné závažné onemocnění, ale jeho výskyt nám přináší mnoho nepříjemností. K vyhubení tohoto broučka používáme přípravky obsahující insekticid. Vzhledem k tomu, že výskyt vší, především v dětských kolektivech, je velice častý, většina přípravků již nemusí účinkovat. Dříve se využíval petrolej, dnes však může vlivem vývoje a menší odolnosti způsobovat spáleniny nebo kožní onemocnění.
larva vši
Velice účinné je opakované vyčesávání speciálním hřeben – všiváčkem, nebo použití elektrického hřebenu na vyčesávání vší. Ten, díky napětí, které se tvoří mezi zoubky, vši i hnidy úspěšně ničí.
 
Nyní se podíváme na pár přípravků na tento hmyz.

 LiQuido DUO FORTE

Používá se v kombinaci se sérem na vlasy. Doba působení je do 5 minut. Není parfémovaný a pečuje i o podrážděnou pokožku, proto je vhodný pro malé děti nebo alergiky. Nejdřív se aplikuje sérum, lepší je ho nechat působit cca 30 minut pod přiloženou čepicí, následně se vlasy umývají šamponem, který je v balení také.  Nakonec vše pořádně umyjte.
Podle hodnocení na serveru Heureka.cz toto balení určitě na 12 použití nevydrží, jak je uvedeno. Samozřejmě záleží na délce vlasů. Zhruba polovina uživatelů si ho velice chválí, ta druhá již tak spokojená nebyla, někteří dokonce uvedli, že je úplně na nic, že vši přežily.
 

MEDISANA Odvšivovací hřeben LC870

Tento hřeben se prodává ve variantě s LED světlem a bez něj. Tento hřeben má sice vyšší pořizovací cenu oproti šamponům či olejům, ale pokud se vši ve vašem okolí vyskytují ve větší míře, určitě bych zvolila možnost zakoupit tento produkt. Po přečtení recenzí jsem zjistila, že 50 lidí z 55 tento produkt doporučuje. A podle mě je to dost. Tento hřeben funguje na principu elektrostatické elektřiny, která vzniká třením hřebenu s vlasy. Sice protivně píská, ale máte jistotu, že pokud najde živou veš nebo hnidu, pískání přestane. Použití hřebenu je zhruba na 10 – 20 minut, podle délky vlasů. 
A výhoda, už nebudete muset vlasy kontrolovat tak pečlivě, hřeben totiž vyčeše hnidy i vši ven.
 hnědooká holčička

Capissan forte

Tento jemný vlasový šampon obsahuje přírodní extrakty, které hmyz hubí a zároveň mají odpuzující účinek. Zabraňuje i tvorbě lupů na pokožce hlavy. Jako kterýkoliv šampon, tak i tento se aplikuje na mokré vlasy, nechá se působit, většinou alespoň 5 – 10 minut a pořádně ho spláchněte. Vlasy se musí následně vyčesat hřebenem na vši.
Šampon se může používat denně, k šamponu se dá přikoupit i balsám na vlasy Cappisan, ale jelikož vlasy jsou hebké a jemné i po použití samotného šamponu, je koupě balzámu pouze na vás.
 
Přeji všem bezveší období.

Podobné příspěvky