Efektivní úspora

Efektivní úspora post thumbnail image

Možná jste si už lámali hlavu nad tím, jak ušetřit v domácnosti pár korun navíc. Ve většině případů to jde, ovšem jen a pouze na úkor komfortu. Uspořit nějakou tu korunu navíc lze ale i bez toho, aniž byste se museli kdovíjak omezovat, a to dokonce na elektřině. Ano, čtete správně. I když každoročně její ceny stoupají vzhůru, vy můžete díky LED žárovkám platit mnohem méně než třeba před pěti lety. Je však nutné pořídit si tento světelný zdroj prakticky do všech pokojů v domácnosti. Jen tak bude úspora co nejefektivnější.
tři žárovky

Vydrží dlouho

Mezi tradiční žárovkou a modernějším typem, který využívá LED technologii je celá řada rozdílů. Zatímco modely, které se používaly ještě poměrně donedávna, využívaly ke svému chodu vlákno, nové typy nic takového nemají. Právě díky tomu jsou daleko ekonomičtější a rovněž i déle vydrží, a to až desetkrát. Zatímco tradiční vláknová žárovka funguje zhruba tři tisíce hodin, její LED alternativa zvládne působit i třicet tisíc hodin, často i déle. Je to způsobené tím, že se v ní nevytváří žádné teplo, takže i přes celodenní provoz jsou tyto žárovky vždy chladné a dají se tedy kdykoliv vyměnit bez toho, aniž byste se museli bát popálení.
načmáraná žárovka

Více druhů

Stejně jako klasické typy žárovek, tak i Ledky se dají koupi v mnoha variacích. Můžete si vybrat z různých tvarů, velikostí i barev. Jednotlivé typy se od sebe odlišují i cenou. Můžete si pořídit jak levnější druhy, tak i luxusní modely, za které však dáte nemalé peníze. Cena je obecně největším problémem moderních úsporných žárovek. Zatímco klasiku jste si mohli koupit za dvacku, chcete-li ušetřit za elektřinu, budete muset zainvestovat o něco více. V mnoha případech o dost více. Průměrná cena se pohybuje okolo jedné stokoruny, ale koupit se dají i verze, za které dáte i několik stovek .

Podobné příspěvky