Hubnutí má řadu výhod

Hubnutí má řadu výhod post thumbnail image

Jen málokdo si přeje být tlustý a neforemný. Většina lidí by si naopak přála mít krásné obdivované tělo, avšak valná část z nich pro to nechce nic dělat. Ono není ani potřeba být vyrýsovaný jako modelové a modelky v magazínech. Bohatě postačí udržovat si zdravou váhu. Pár kilo nahoru člověka víceméně vůbec neohrožuje, ale například taková obezita, což už je nadváha o několika desítkách kilogramů, už může být pro daného jedince opravdu obtížnou zátěží. Nejenže se negativně projevuje na kondici, ale zároveň likviduje i zdraví. A proto se vyplatí v takovém případě zhubnout.

Dívka se zeleninou

Není pravda, že těžcí lidé jsou automaticky tlustí. Hlavně jedinci s vyšší postavou disponují z logiky věci i větší hmotností. Proto není vhodné se zaměřovat se při diagnostikování obezity pouze na samotnou hmotnost, ale je potřeba zařadit do rovnice i jiné parametry, mezi nimiž je i výše zmíněná výška. Pouze tak je možné spočítat přesný bmi index a podle něj pak nastavit léčbu.

U těch nejtěžších případů obezity již lehká změna jídelníčku rozhodně nepomůže. Tehdy je nezbytné nasadit těžký kalibr v podobě některé z opravdu funkčních redukčních diet. Ovšem která je ta nejlepší? Každý reaguje dobře na něco jiného. Obecně se však dá říci, že jednou z těch nejlepších je keto dieta. Patří však i k těm nejdrastičtějším, jelikož se během ní nesmí jíst žádný cukr. Tedy on se jíst může, ovšem ve zcela marginálním množství. V opačném případě nedojde ke ketóza, a tudíž ani k ubírání přebytečných kilogramů.

Dvě papriky

Sportování se není dobré vyhýbat

Dieta je jedna věc a pohyb zase druhá. Obojí je potřeba dělat racionálně, jinak to nepovede ke zdárným výsledkům. Pohyb je pro hubnutí zcela klíčový, jelikož se během něj odbourávají kalorie. Musí se však jednat o specifický, konkrétně aerobní pohyb, jinak výsledky nebudou kdovíjak oslnivé. Aerobní sportování je výhodné v tom, že není příliš namáhavé. Na druhou stranu se někomu může zdát až moc časově náročné.

Podobné příspěvky