Podle čeho se určuje u produktu pergola cena

Podle čeho se určuje u produktu pergola cena post thumbnail image

Mnoho lidí si na svou zahradu pořizuje pergolu. A není divu, je to koneckonců poměrně spolehlivý způsob, jak i vytvořit útulný, stinný koutek, díky kterému budeme moci trávit i horké dny venku na čerstvém vzduchu.

Pravdou však je, že nás může zejména u některých typů překvapit, jaká je u produktu pergola cena. Lidé se tak začnou ptát, zda není poněkud přehnaná, a zda má ona zástěna opravdu takovou hodnotu. Abychom však mohli na tuto otázku odpovědět, je nejprve nutné se podívat, jaké mají výrobci a prodejci náklady.

V první řadě je to samozřejmě nákup materiálu na její výrobu. Zde se částka liší podle toho, o jaký materiál jde. Nejčastěji se používá samozřejmě dřevo, avšak můžeme se setkat i s plastem a dalšími. To vše je pak nutné dopravit do výrobny, což samozřejmě není zadarmo

pergola s kulatou střechou

Zde je nutné počítat nejen cenu spotřebované elektřiny, amortizaci strojů a zařízení, ale také mzdy pracovníků, od těch, kteří pergoly vyrábí až po ty, kteří organizují jejich přepravu a mají na starosti například logistiku či jejich prodej.

Dále pak záleží na tom, zda bude dopravena již z výroby ke koncovému zákazníkovi, což je sice levnější, avšak méně časté, nebo zda bude nejprve přepravena o obchodu, kde si ji teprve zájemce koupí. Samozřejmě i zde platí, že s rostoucí cenou pohonných hmot roste i cena této položky.

klasická pergola

No a v neposlední řadě zde máme případnou dopravu k zákazníkovi. Pokud totiž nemá k dispozici dostatečně velký vůz či vozík, může si zvolit variantu, že mu ji obchod dopraví na určenou adresu – nikoliv však zadarmo. Pokud bude chtít i to, aby mu ji nainstalovali, částka se opět zvyšuje.

Zapomenout však nemůžeme ani na marže všech článků řetězce, od výrobce přes přepravní společnosti až po prodejce. A to vše zaplatíme my. Nelze se tedy divit, že u některých typů může být požadovaná částka skutečně velmi vysoká.

Podobné příspěvky