Točité schody podle vašich snů

Točité schody podle vašich snů post thumbnail image

Při renovaci či stavbě více-poschoďového rodinného domu, je důležitým aspektem správné zvolení schodů. Můžeme si říct, že se přece nejedná o velkou věc, ale takové schody mohou dodat vašemu interiéru ten hlavní nádech. Nejen že je důležité zvolit správné umístění, ale také správnou velikost. Jestliže máme malou místnost, jistě celou nemůžou pokrýt jen schody. V tom případě bychom se museli velmi tísnit a pohyb v místnosti by byl velmi náročný. S tím je tedy spojené i správné stanovení úhle schodů, nesmí být ani moc příkré ani moc podlouhlé.

Točité schody

Součástí každého správného schodiště je také jistě správné zábradlí, které tvoří především funkci bezpečnostní ale i dekorativní. Takové zábradlí může být jak ze dřeva tak i z kovu. Různí kováři si umí velmi pohrát s takovým kovem a ozdobit tak vaše schodiště.

Pokud vlastníte malý domek či mezonetový byt, jedním z mála řešení pro vás může být točité schodiště. Avšak nezoufejte, takové schodiště vám ušetří spoustu prostoru a je velmi vkusné, pokud se zvolí ve správném designu přímo do vašeho interiéru. Úspora místa je hlavním důvodem, proč lidé tyto schody vyhledávají. Nezaberou vám celou místnost a můžete tak prostor využít pro cokoliv, pro knihovnu či příjemné sezení pro hosty. Záleží vždy v jaké místnosti se dané schody nacházejí. V mezonetovém bytě či domu jsou takové schody vkusné a moderní. Nejsou to ty staré ošklivé točité schody, co znáte z vyhlídek hradu, bývají z kovové konstrukce a dřevěných nášlapů různého dřeva. Zábradlí pak může být také kovové s dřevěnými úchytky.

Schody

Takové schody si můžete objednat a nechat přímo instalovat odbornou firmou, tedy vám odpadá stavění schodů a vyměřovaní jednotlivých prostorů. Firma vše vytvoří a instaluje na vaše přání. Firma přijede, naměří prostory a vše vytvoří podle vašich instrukcí. Schody a zábradlí podle vašich snů nabízí firmy jako je právě točité schody Kmkdesign.cz.

Podobné příspěvky