Vánoční trhy už tradičně navštěvuje většina obyvatel města

Vánoční trhy už tradičně navštěvuje většina obyvatel města post thumbnail image

Nikdo si už nevzpomene, kdo tenkrát přišel s nápadem, uspořádat ve městě Vánoční trh. Prosklené prostory budovy Kulturního centra jakoby k tomuto počinu vybízely. Krytý vestibul, ve kterém bylo zajištěno potřebné zázemí pro prodejce. A zákazníci, kteří ocenili vyhřátý prostor, ve kterém mohli uskutečnit vánoční nákupy beze spěchu, v příjemné atmosféře.
Vánoční trh – nabídka svíček
První Vánoční trhy byly zorganizovány místními obchodníky, kteří zajistili vše potřebné. Kulturní centrum dodalo prodejní stoly, na které si prodejci navezli svoje zboží. První z pultů obsadili majitelé Papírnictví, se svým tovarem. Balicí vánoční papíry, ozdobami, sáčky s barevnými potisky, stuhy, provázky, visačky k dárkům a mnoho dalších papírenských výrobků. Příjemnou vůni do prostoru vnesla majitelka místní Mydlárny. Svou kolekcí mýdel, jak olivových, tak glycerínových, dárkových kazet či koupelových vůní. Stolek místního knihkupce byl narovnán nabídkou jak dětských knih, tak těch pro dospělé čtenáře. Nechyběly ani křížovky – oblíbený dárek pro babičky a dědy. Prodejna Elektro na svém pultu nabídla svým zákazníkům poslední typy vánočního osvětlení, ve všech barevných odstínech. V nabídce nechyběly ani menší elektrospotřebiče. Drogisté navezli nabídku vánočních svíček, parfémů, kosmetických kazet, šampónů či pěn do koupele. O občerstvení se postarali zaměstnanci místního Bistra a sladké pochoutky napekli pracovníci Pekárny. Cukráři byli po celou dobu obleženi dětmi i dospělými návštěvníky. Jejich dobrotám nikdo neodolal.
Vánoční trh - výzdoba
V letošním, jubilejním pětadvacátém roce, už organizaci Vánočních trhů má ve své režii vedení Kulturního centra. Součástí zahájení Vánočních trhů se stalo i rozsvěcení městského vánočního stromu. Doplněné kulturním programem. Množství prodejců se rozšířilo. Většina už dneska má vlastní stánky, umístěné před Kulturním centrem. Schází se tu většina obyvatel města. Nejen k předvánočnímu nakupování. Ale rovněž ke společné oslavě Vánoc.

Podobné příspěvky