Dostaňte se do formy po Vánocích

Dostaňte se do formy po Vánocích post thumbnail image

Vánoční svátky dají mnohdy zabrat Vaší postavě. Všude lákají laskominy v podobě cukroví, chlebíčků a jednohubek. Rodinné obědy se neobejdou bez hutných knedlíků, hromady masa a zákusků. Vůbec se pak není čemu divit, když se po Vánocích v zrcadle nepoznáváme a pohled na váhu nás naplní žalem. Není třeba si zoufat. V zimě máme trochu štěstí, že faldík navíc může zakrýt větší svetr. Nečekejte však až na poslední chvíli před létem a zkuste zlepšit Vaši formu hned.

Zelenina připravená na vaření

Přidejte cvičení

Každý ví, že fyzický pohyb vede k lepší postavě. Potíž je občas v tom, že se nám nechce či máme málo času. Zkuste si udělat každý den půl hodiny čas na nějaké oblíbené cvičení. Může to být i rychlá chůze či posilování doma u sledování filmu. Půlhodina denně není příliš dlouhá, ale rozhodně z ní budete těžit, hlavně pokud ji budete dodržovat skutečně pravidelně.

Pokud preferujete delší cvičení jen párkrát do týdne, zkuste i v tom najít pravidelnost. Pomohou Vám s ní kurzy, které Vás donutí navštěvovat je v určitý čas, ale řád můžete dát i sportům, které neprovozujete nijak organizovaně. Určete si sama dny, kdy budete chodit běhat a zapište si je do kalendáře jako pravidelnou aktivitu. Nebo si určete, kolikrát půjdete běhat za týden a odškrtávejte si dny, kdy jste cíl splnila.

Ovoce v melounu

Upravte jídelníček bez drastických zásahů

Ne vždy je třeba hned nasazovat drastickou dietu, kterou navíc často lidé nemohou držet dlouhodobě. Zvolte takové úpravy jídelníčku, které jste schopní dodržovat. Zařaďte velké množství zeleniny a ovoce, abyste neměla hlad, ale zároveň nepřijímala nadměrné množství kalorií. Sem tam si dopřejte i nějakou laskominu, aby Vás pak nelákalo se jimi přejídat, když se k nim dostanete.

Omezte tučná jídla a dávejte si pozor na vyváženou stravu. Je vědecky prokázáno, že při pestré stravě má člověk menší hlad, než při stravě jednotvárné. Je to způsobeno tím, že v pestrém jídelníčku si tělo nemusí žádat nadbytek příjmu potravy, protože mu nic nechybí.

A hlavně myslete na to, že když některý den vynecháte cvičení nebo nedodržíte svou dietu, tak se nejedná o první den, kdy se zdravým režimem končíte, ale pouze o jeden den výjimky, po němž budete ve zdravém životním stylu pokračovat.

 

Podobné příspěvky