Jak na digitální detox?

Jak na digitální detox? post thumbnail image

Zvykli jsme si být online prakticky neustále, a jakmile nám na displeji svítí nové upozornění, ihned saháme po telefonu, abychom si vše prohlédli a vyřešili. Jestli je to i váš případ, je možná na čase vyzkoušet digitální detox a nenechat moderní technologie ovlivňovat náš život takovým způsobem. Jak začít?

Schůzka v kavárně

Klid na noc

Tím, že chceme být neustále na příjmu, si způsobujeme řadu problémů, mimo jiné i problémy se spánkem. Mobilní telefon máme u postele nebo rovnou v posteli a ihned po probuzení kontrolujeme, co je nového. Stejně tak se na mobil často díváme i ve chvílích, kdy se v noci probudíme a nemůžeme usnout. To je však špatně. Modré světlo, které tato zařízení vyzařují, negativně ovlivňuje naše tělo, spánek i vnitřní hodiny. Pokud tedy po několika hodinovém koukání na displej nemůžete zabrat, možná je právě modré světlo na vině.

Vypněte si upozornění

To, že ihned víme, kdo přidal nový příspěvek na Instagram, nebo kdo nás požádal o přátelství na Facebooku, nás nutí věnovat telefonu pozornost. Jednoduché zazvonění nebo vibrace nás vždy přimějí vzít telefon do ruky a zkontrolovat, co je nového. Ale ruku na srdce, opravdu se bez pohledu na novou fotku pár hodin neobejdete? Nejspíš ano. Vypnutí upozornění je tak důležitým a vlastně více méně bezbolestným krokem k digitálnímu detoxu.
Telefon na stole

Pomohou aplikace

Je to vlastně trochu ironie, ale s digitálním detoxem vám může pomoci i samotný telefon, respektive aplikace v něm. Ty mohou kontrolovat, kolik času denně na telefonu strávíte, jak často klikáte na displej a také pomohou tento čas regulovat. Nastavit si tak můžete jen omezený počet minut, který si „dovolíte“ strávit na sociálních sítích nebo třeba i se samotným telefonem v ruce. Záleží jen na vás, jak přísní na sebe budete a o kolik se rozhodnete zvýšit svou produktivitu a užívat si čas jinak.

Podobné příspěvky