Podzimní procházky s dítětem

Podzimní procházky s dítětem post thumbnail image


Procházky vám možná nejsou cizí po celý rok, věřte však tomu, že ty s malým dítětem jsou přece jen o mnoho jiné. Zatímco dospělý člověk většinou po krajině rázuje stejným tempem a jen občas se zastaví u pěkného listu, zajímavého stromu, nebo se pokochá pohledem na nekonečné nebe, děti potřebují přírodu pořádně objevit. Namísto stálého tempa obohaceného jen o pár kratších zastávek vás tak dost možná potká spíše procházka ve formě několika dlouhých zastávek u věcí a jevů, které se vám sice zdají naprosto běžné, v dětech však probouzí obrovskou zvědavost a probouzejí v nich buď touhu po senzaci nebo badatelského ducha.

Chlapec v krajině

Připravte se tedy na to, že více než procházka za určitým cílem, kam rozhodně musíte dojít, je u dětí namístě spíše dávat prostor jejich zvědavosti a třeba se jen projít v okolí domu, neboť i v těchto místech je toho mnoho, co se dá objevovat. Pravidlem však zůstává, že o dítě na procházce je stále nutné pečovat a samozřejmostí by mělo být to, že před cestou zajistíte, aby mu nechybělo dostatek teplého oblečení na cestu – mrkněte třeba na výrobky značky silvini soracte https://www.c-store.cz/Kalhoty-c94_1093_2.htm, které snad zaručeně zahřejí.

Park na podzim

Bez teplého oblečení si totiž vaše ratolest snadno může přivodit onemocnění a pokud jste již někdy doma měli i jen pouhé nachlazení, asi je vám jasné, že i to některé děti nesnáší zrovna nejlépe. Zapomínat byste neměli ani na dostatek tekutin, pro udržení teploty můžete použít třeba termosku. Uvidíte, že teplý čaj vás na procházce skutečně zahřeje, stejně jako pohled na barevné listí, kterým jsou pokryty stromy všude okolo. Někdy bude potřeba pro malé jedlíky přibalit i nějakou tu dobrotu ke svačince. A pak už jen stačí vydat se buď ruku v ruce nebo ještě s kočárkem na cestu. Uvidíte, že podzimní procházky mají své kouzlo, a kromě dítěte si je snad zamilujete také vy a oba si je nakonec budete užívat.

Podobné příspěvky