Prospěšné cviky na pánevní dno

Prospěšné cviky na pánevní dno post thumbnail image

Cvičení je běžnou součástí našeho života. Každý pohyb, který denně uděláme, má příznivý vliv na naše zdraví a pomáhá nám k tomu, abychom se cítili lépe a fit. Existují však cviky, které jsou nejen zdraví prospěšné, ale dokážou zlepšit nejen fungování našeho těla, ale i vnímání jeho příjemných stránek. A jsou zaměřené výlučně na ženy.

spánek se psem

Cvičení po porodu

Po tak namáhavém výkonu, jakým je porod, se v každé nemocnici setkáte s ochotou personálu a pomocí, která vám usnadní návrat zpátky do běžného života. Součástí poporodního cvičení je zpevnění pánevního dna neboli svalů, které jsou ochablé a natažené. Díky správně vykonávaným cvikům a pravidelně se opakujícím, se opět budete cítit ženou, kterou jste byla před narozením dítěte.
–       zamezíte nechtěnému úniku moči
–       docílíte rychlejšího hojení ran
–       obnovíte funkci a pevnost svalů v pánvi
–       vylepšíte váš sexuální styk po šestinedělí
To vše vám přinese cvičení, které je obzvláště po porodu opodstatněné a doporučuje se vykonávat už druhý den po narození vašeho dítěte – tedy ještě v nemocnici. Čím dřív s ním totiž začněte, tím rychleji se zotavíte.
podložka na cvičení

Pro smyslnější sex s vaším partnerem

Posílení pánevního dna pomocí chytrých cviků, které mu pomáhají zůstat ve formě řadu let, má pozoruhodné výsledky i na sexuální život. Díky němu totiž:
–       lépe poznáte vaše tělo
–       pochopíte, jak fungují svaly, kterým se věnuje příliš málo pozornosti
–       a snadněji se dopracujete k dosažení vytouženého orgasmu
Rovněž se do značné míry:
–       zlepší i váš sexuální apetit
–       výkonnost při samotném aktu
–       a kvalita vašeho milostného prožitku s partnerem
Nepodceňujte tak důležitou oblast vašeho těla, jakou je pánev, která vám pomůže nejen fyzicky – dopracovat se k vyloučení nebo zmírnění zdravotních problémů, ale i psychicky – díky tomu, že se váš intimní život bude ubírat pořád vzrušujícím a vášnivým směrem.

Podobné příspěvky