Stavět jedině po poradě

Stavět jedině po poradě post thumbnail image

Pokud již teď sníte o svém domečku na úpatí hory, jak to všechno bude super a prima, měli byste si zabrzdit myšlení na malou chvíli a dát si pauzu. Skutečně víte všechno o tom, co vyžaduje taková stavba domu či čehokoliv jiného? Je vždycky na místě nejdříve si nechat poradit. Protože byť se to může zdát jako malý problém, který se vyřeší pár cihlami navíc, ve skutečnosti se může jednat o opravdu velký rozdíl v rozpočtu, který pocítíte teprve při stavbě.
červený klášter.jpg

Výdaje na základy

Pevný dům, pevné základy. Pokud nechcete, aby se vám propadaly zdi, podlahy, aby se vám vychyloval barák do strany či aby vám praskala omítka, je dobré mít své prostřední co nejvíce zmapované tak, abyste mohli efektivně rozvrhnout řešení a hlavně, abyste se mohli rozhodnout (pokud jste tak ještě neudělali), jestli do pozemku jít nebo nikoliv. Pokud máte možnost stavět ve městech nebo na rovném povrchu, vždycky je lepší zvolit tohle než ty vysněné chajdy na úpatí hor. Ano, má to své romantické kouzlo, ale počítejte, že pokud si tam chcete postavit palác, pěkně si plácnete přes kapsu. Moderní dům není to samé jako stará roubenka, která vám na tom úpatí klidně vydrží.

Není vyhráno základy

Pokud jste tedy nějak přežili to, že bylo třeba dvakrát tolik betonu a tvárnic, připravte se na to, že ještě nyní bude třeba postavit ten zbytek. A pokud chcete cokoliv jinde dělat, tak si musíte našetřit dalších pár tisíc na okolí, přeci nechcete mít jenom dům a hned, když vyjdete ze dveří, bude neprůstupná divočina. Každý by si rád to své prostředí trochu zvelebil, ale to všechno i tak zabere finanční prostředky navíc anebo pořádnou píli a čas, kterých se dneska nedostává.
svatba zdi.jpg

Zkuste se podívat na internet

Pokud tápete a nevíte, vždycky se můžete podívat na internet a vyhledat si to, co hledáte. Je spousta diskuzních fór a hlavně lidí, kteří řeší to samé jako vy nebo už to vyřešili a rádi vám pomohou.

Podobné příspěvky