Dotazníkové šetření

Dotazníkové šetření post thumbnail image

Pokud potřebujete relevantní odpovědi na nejrůznější otázky z libovolné oblasti z řad občanů, klientů a zákazníků, pak je dotazníkové šetření vhodnou volbou. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších metod, které se hodí nejen pro průzkum trhu. Hodí se ke zjištění spokojenosti zaměstnanců nebo zpětnou vazbu zaměstnanců.
A proč je právě tato metoda tak populární? Jedním z důvodů je to, že šetří čas i finance. Zároveň je také velkou výhodou možnost pravidelného opakování dotazníku. Nabízí i určitou míru anonymity. Vysoká standardizace pak navíc umožňuje statistickou analýzu dat.

dotazník řešení

Vytvoření dotazníku online

Dotazníkové šetření, které je jednou z technik terénního sběru informací, si můžete jednoduše vytvořit online v uživatelsky příjemném prostředí AkioSurvey.com. Jedná se o jednoduchý a intuitivní nástroj, pomocí kterého během několika málo okamžiků vytvoříte dotazníkové šetření přesně podle vašich představ a požadavků. Vhod vám přijdou i souhrnné statistiky. Dotazník můžete navíc optimalizovat i pro zobrazení na mobilních telefonech. Závěrečné výsledky si snadno exportujete do požadovaného formátu.

průzkum

Správné sestavení dotazníku

Připravte si co nejlepší dotazník tak, aby zaujal a nenudil. Díky tomu tak získáte relevantní odpovědi na vaše otázky. Připravte si úvodní otázky tak, aby byly, pokud možno co nejvíce zajímavé a jednoduché. Zajistíte si tím také pozornost respondentů. Pokud máte v plánu ptát se na nějaké citlivější oblasti, tak v tomto ohledu jednejte se vší opatrností, abyste lidi od vyplňování spíše neodradili.
Vyplatí se také nejrůznější typy otázek střídat, tak aby dotazník působil pestřejším dojmem a byl tak pro vyplňující osoby atraktivnější.
Na konec dotazníku se pak většinou umísťují otázky demografického a sociologického charakteru. Proto si otázky typu zjištění pohlaví, věku, bydliště apod. nechte až do závěrečné části.

Podobné příspěvky