Antikoncepce pro ženy – 5 účinných návrhů

Antikoncepce pro ženy – 5 účinných návrhů post thumbnail image

Chceme a měli bychom se rozhodnout, kdy je vhodný čas na to mít dítě, a proto v určitých bodech našeho života přemýšlíme o antikoncepci. Které metody jsou pro ženu nejúčinnější, nejbezpečnější a nejvhodnější?
šťastná žena na balkoně

Hormonální antikoncepční prostředky – pilulky

Potřebujeme pocit bezpečí, abychom cítili radost ze sexu, takže je důležité si pamatovat antikoncepci, která vyhovuje vašemu životnímu stylu. Jednou z nejpopulárnějších metod jsou antikoncepční pilulky, které zastavují ovulaci a mění konzistenci hlenu, a proto nedochází k oplodnění. Jsou rozděleny do 2 typů:
1. Mini-tablety jsou jednosložkové tablety obsahující malé dávky syntetického hormonu, což je ekvivalent progesteronu,
2. Dvousložkové tablety obsahují ekvivalent progesteronu a estrogenu.
Index výkonnosti Pearl je 0,01 až 0,02. To znamená, že statisticky méně než jedna ze 100 žen otěhotní – samozřejmě mezi ženami, které tuto metodu používají správně, tj. systematicky. Když je užívat zapomínáte, nemůžete se na jejich účinky spolehnout. Pilulka někdy nemá šanci se vstřebat – například během průjmu nebo zvracení.

Antikoncepční náplast a nitroděložní tělísko

3. Zajímavé jsou také antikoncepční náplasti, které pronikají do krevního řečiště kůží a obcházejí trávicí trakt. Náplast se lepí na břicho, hýždě nebo rameno. Činnost v tělocvičně nebo bazénu samozřejmě není kontraindikací používání náplastí. Stojí za zmínku, že účinnost této metody se snižuje u žen s nadváhou nebo obezitou.
4. Některé ženy chválí nitroděložní pomůcky, které se také nazývají antikoncepční spirály. Jsou rozděleny na měděné tělíska a ty, které uvolňují hormony. Mají také velmi vysokou účinnost. Mohou být kdykoli odstraněny, na 3 až 5 let se zavádějí u gynekologa. Někdy však existují určité kontraindikace jejich předpokladu a někdy se ženy bojí, že se tělísko pohne, čímž se sníží antikoncepční účinnost.
plato s antikoncepcí

Antikoncepční kroužky

5. Seznam také zahrnuje antikoncepční vaginální kroužky. Prstenec se dotýká vaginální sliznice, což způsobuje, že hormony a progestogen se absorbují z vagíny do krevního řečiště.
Kroužek je umístěn do vagíny na 3 týdny. Po 21 dnech dochází ke krvácení. Ženy jej dobře tolerují a přináší malé množství vedlejších účinků.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky